Początki MEZOTERAPII IGŁOWEJ sięgają lat 70, związane są z pracą badawczą francuskiego lekarza Michela Pistor'a, który był jej twórcą. Alternatywą mezoterapii igłowej jest technika BEZIGŁOWA. Substancje wprowadza się przy użyciu metody bezbolesnej i mezoterapia1bezinwazyjnej, czyli wykorzystuje się prąd elektryczny o wysokiej częstotliwości. Nie jest to jonoforeza ani ultradźwięki. Prąd otwiera kanały skórne umożliwiając penetracje substancji w głąb skóry. Sprawdza się to zarówno w wprowadzaniu substancji jonowych, obojętnych (bez ładunku).
Metoda ta jest bardzo przyjemna i bezbolesna.

 

Czym jest mezoterapia?

Najkrócej i najogólniej, to nowoczesna, bezbolesna metoda wprowadzania substancji aktywnych w postaci EKSTRAKTÓW ROŚLINNYCH, WITAMIN, SUBSTANCJI HOMEOPATYCZNYCH oraz SUBSTANCJI FARMACEUTYCZNYCH w celu wywołania efektu kosmetyczno-terapeutycznego.

MEZOTERAPIA jest metodą efektywną w przypadku:

- wygładzania zmarszczek,
- zmniejszenia rozstępów,
- redukcji cellulitu, ujędrnienia skóry twarzy, biustu, szyi, dekoltu, pośladków itp.,- redukcji blizn potrądzikowych i wielu niedoskonałości.

 

Jakie są korzyści zabiegu i jaka jest przewaga mezoterapii bezigłowej nad klasyczną igłową?

  • Technika całkowicie bezbolesna
  • Większa powierzchnia może być poddawana zabiegowi
  • Natychmiastowy powrót do normalnej aktywności tuż po wykonanym zabiegu.

 

Jak działa mezoterapia bezigłowa?
Mezoterapia beziglowa

Sposób działania zabiegu zależy od jego przeznaczenia a co za tym idzie, zależy od wyboru substancjiaktywnych wprowadzanych w głąb przygotowanej wcześniej skóry.
Pierwszy etap polega zawsze na penetracji substancji poprzez mikropory, które otwierają się poprzez ELEKTROPORACJE, inaczej mówiąc otwierając kanały hydrofilowe.

 

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

  • ciąża,
  • karmienie piersią,
  • stany zapalne,
  • choroby nowotworowe,
  • opryszczka.

 

Ile zabiegów należy wykonać żeby był efekt?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. W przypadku niektórych pacjentów efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu, a u innych należy wykonać 3-5 zabiegów w serii. Należy dodać, że najlepsze długotrwałe efekty osiąga się wspomagając terapię odpowiednią dietą i w miarę zdrowym trybem życia.

FAZA PIELĘGNACYJNA: 1 zabieg na 1-3 miesiące

INTENSYWNA FAZA LECZENIA: 1 zabieg na 1-2 tygodnie przez okres 2 miesięcy.

stat4u